Katutaidepiste festareilla 2016
Andrea Balogh

Katutaidepiste

    Muu ohjelma
Lauantai 25.5.2019 11:00 – 21:00 Katutaidepiste
Sunnuntai 26.5.2019 11:00 – 19:00 Katutaidepiste

Katutaidepisteellä voi seurata taiteilijoiden ja ryhmien performansseja aina musiikista teatteriin, sirkukseen, tanssiin ja akrobatiaan. Esityksiä on luvassa koko festivaaliviikonlopun ajan. 

Lauantai

11:00 - 11:30 Tahiti 'Oa 'Oa: Tansseja Tahitilta, Havaijilta ja Samoalta
11:30 - 12:00 Marian kyyneleet: Yhdistelmä eri musiikkityyleistä, muun muassa balkan, blues, pop ja jazz
12:00 - 12:30 Amira: Laulua ja kitaraa
12:30 - 13:00 Finland-Armenia association: Kochari flash mob (Armenian traditional dance)
13:00 - 14:00 Varia: Suomalaista iskelmää uudesti sovitettuna
14:00 - 14:30 Rak Sin Thai in Finland: Klassista Thai-tanssia
14:30 - 15:00 Suomi-Kiina Taide- ja kulttuuriyhdistys ry: Chinese art performances, dance and singing
15:00 - 16:00 Europe-China Association: How to drink wine in China
16:00 - 16:30 Franky B Magic: Street Magic Show
16:30 - 17:00 Vapaa esiintymisaika - ilmoittaudu paikan päällä mukaan!
17:00 - 17:30 Osmes Udmurtti-kuoro: Iloista udmurttialaista laulua ja soittoa
17:30 - 18:00 Mystisen naaraan portti: Parta ja kitara
18:00 - 18:30 Vapaa esiintymisaika - ilmoittaudu paikan päällä mukaan!
18:30 - 19:00 Improryhmä Lollaattori: Improteatteri
19:00 - 19:30 Circus Triste: Maapalo - the Earth Fire: Nykysirkusta
19:30 - 20:00 Lawrence Show: Acrobatics & dish spinning

Sunnuntai

13:00 - 13:30 Taikuri Halonen: Taikaesitys
13:30 - 14:00 Elämä kädessä -teatteriryhmä: Musiikkia ja tanssia, rumpu- ja lauluesitys, räppiä ja runoutta 
14:00 - 15:00 Non Resident Nepali Association (NRNA): Performance with Nepali cultural dance and traditional Nepali ethnic dresses
15:00 - 15:30 Aalto Asian Dance Group: Chinese folk dances, various types of Chinese music and traditional dance elements
15:30 - 16:30 Varia: Suomalaista iskelmää uudesti sovitettuna
16:30 - 17:00 Bomstikidi: Rap-artisti Bomstikidi esittää kappaleitaan, luvassa räppiä ja laulua elämänmakuisine tarinoineen
17:00 - 17:30 Julia Delgado: Lauluntekijä Julia Delgado esittää bändinsä kanssa suomenkielisiä lauluja
17:30 - 18:00 RCCG Helsinki: Hengellistä kuorolaulua
18:00 - 18:30 Abhisek Nakarmi: Ambient Rock
18:30 - 19:00 Obi Phrase and Ripsta Culture: Sierra Leonean cultural music / drumming 
 

 

Tuottaja:
Fingo

Ohjelmassa myös

Pääyhteistyökumppanit 2019