Kuva suuresta maapallokoristeesta Maailma kylässä -festivaalialueella. Pallossa lukee "You are here".
Kuva: Saara Kivimäki

Yhteystiedot

Avoimet yhteydenotot

Festivaaliin liittyvät palautteet ja yleiset yhteydenotot
info@maailmakylassa.fi

Media

Tapahtuman uutiset ja tiedotteet löytyvät Uutiset-sivulta ja pressikuvia Flickristä. Kuvan yhteydessä tulee mainita kuvaajan nimi ja Maailma kylässä -festivaali. Lisätietoja Media-sivulla.

Maailma kylässä -tiimi

Johanna Eurakoski
Ohjelmapäällikkö
johanna.eurakoski@fingo.fi
+358 50 317 6696
Kulttuuri- ja asiaohjelman tuotanto ja ohjelmavalinnat

Nelli Korpi
Viestintäpäällikkö
nelli.korpi@fingo.fi
+358 50 317 6698
Viestinnän johtaminen ja suunnittelu

Laura Valoma
Tuotantopäällikkö
laura.valoma@fingo.fi
+358 50 317 6709
Alue- ja tekninen tuotanto, näytteilleasettajat

Marjo Martin
Kumppanuus- ja varainhankintapäällikkö
marjo.martin@fingo.fi
+358 50 317 6694
Yhteistyökumppanuudet ja myynti

Maria Hopponen
Tuotantokoordinaattori
maria.hopponen@fingo.fi
+358 50 317 6742
Näytteilleasettajat

Noora Isomäki
Viestintäkoordinaattori
noora.isomaki@fingo.fi
+358 50 317 6713
Sosiaalinen media, verkkosivut, asiaohjelmaviestintä

Koordinaattorit / freelancerit

Laura Kaltiainen, Asiaohjelmatuottaja, laura.kaltiainen@maailmakylassa.fi
Laura Heikkinen, Kulttuuriohjelmatuottaja, laura.heikkinen@maailmakylassa.fi
Julia Tavast, AD
Minna Tielinen, Viestinnän tuottaja
Kaisa Osola, Puheohjelman konsultti
Anu Pöllänen
, Kääntäjä
Juuso Liukkonen, Opastekoordinaattori
Salla Hongisto, Festivaalilehden tuottaja
Tanja Ryhänen, Valokuvausvastaava


Kuvassa keltaisilla kukilla seinään kirjoitettu "Fingo".

Suomalaiset kehitysjärjestöt – Fingo

Maailma kylässä -festivaali / Fingo
Elimäenkatu 25–27
00510 Helsinki

Kuva: Tuomas Tiainen